Góry Stołowe i ich atrakcje

Są jednym z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce, a ich atrakcje mogą oczarować każdego. Góry Stołowe to miejsce wyjątkowe. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po ich terenie?
Góry Stołowe to przede wszystkim skalne labirynty, i takie atrakcje, jak Szczelinec oraz rezerwat przyrody „Błędne Skały”. To również popularne kurorty, na terenie których czeka na turystów doskonale rozwinięta baza noclegowa. Kudowa i Duszniki, Karłów oraz Radków – oto najbardziej popularne miejscowości, z jakimi można się spotkać w tych górach.

A na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę w czasie wycieczki po Górach Świętokrzyskich? Płaskie jak stoły góry kuszą takimi atrakcjami, jak rezerwat Błędne Skały oraz skalny labirynt, który znajduje się na szczycie Szczelińca. Góry te zachwycają nie tylko dziwnymi kształtami skał, ale i swą budową geologiczną. Większość z nich zbudowana jest z piaskowców, które – w wyniku wietrzenia – przybrały wyjątkowe formy. Kto w czasie wycieczki po tych górach chce poszerzyć swą wiedzę na ich temat, ten powinien koniecznie wybrać się na teren Parku Narodowego Gór Stołowych oraz wybrać się na spacer po jednej z tutejszych ścieżek przyrodniczych.

Taka wyprawa będzie wspaniałą przygodą i dla miłośników aktywnego wypoczynku, i dla tych, którzy cenią sobie wypoczynek na łonie natury.