Górskie wędrówki po Gorcach

Dla tych, którzy na równi uwielbiają piesze wędrówki i spokój, idealnym miejscem zarówno na weekend, jak i na dłuższy wypad są góry Gorce. Na szlakach Gorców nie znajdziesz tłumów, takich jak w Tatrach, odnajdziesz puste szlaki, wiodące na hale z punktami widokowymi.

Piękno i cisza tych gór pomoże na pewno uspokoić skołatane nerwy, a wysiłek fizyczny podczas wędrówki po Gorcach uruchomi w nas nowe pokłady energii potrzebne na kolejny tydzień pracy. Podczas spacerów możesz odwiedzić jaskinie i spotkać na przykład takie zwierzęta jak bociana czarnego i salamandrę plamistą.

W Gorcach jest 30 dróg wspinaczkowych, więc masz w czym wybierać. Jeśli wybierzesz się na krótki wypad w Gorce w lecie, będziesz miał możliwość zażycia kąpieli w wodach Białki. Warto jest poszukać jak najwcześniej miejsca noclegowego, gdyż spanie w namiocie to raczej nienajlepszy pomysł. Chyba że liczysz na bliskie spotkanie z niedźwiedziem. Nocleg w schronisku położonym wysoko nad poziomem morza może być przyjemnym doświadczeniem. Możesz także wybrać nocleg w miejscu oddalonym kawałek od Gorców, wtedy będziesz miał możliwość odwiedzenia jeszcze innych miejsc.

Bez wątpienia jednak są to góry prawie nieznane, chociaż naprawdę piękne i mające wiele do zaoferowania.